Centrum estetickej medicíny

+421 910 931 582 info@vallmed.sk

Chemický peeling

Trápia Vás stárnutie pleti, jej farebná nesúrodosť či jazvy rôzneho pôvodu alebo akné? Odhodlávate sa vyskúšať chemický peeling? Tak potom je pre Vás vhodnou voľbou práve multifunkčný chemický peeling novej generácie AlphaPeel lekárskej biodermokozmetiky RENLIVE, ktorý ponúkame v našom esteticko-medicínskom centre VallMed. Jeho použitie je vhodné aj ako prevencia vzniku vyššie uvedených nedostatkov pleti.

Okrem chemického peelingu AlphaPeel poskytujeme ešte ďalšie dva druhy chemického peelingu – BetaPeel a WhitePeel, britskej značky Medik8.

Hlavnou účinnou zložkou chemického peelingu AlphaPeel je kyselina mandlová – alfa hydroxykyselina s významnými exfoliačnými, antibakteriálnymi a antioxidačnými vlastnosťami. Vďaka týmto vlastnostiam podporuje AlphaPeel bunkovú obnovu pokožky a súčasne stimuluje tvorbu kolagénových vlákien v koži. Tento typ peelingu je k pleti jemnejší a možno ho aplikovat aj na tmavší typ

Hlavné zložky a účinky chemického peelingu ALPHAPEEL (pre podrobnosti kliknite sem).

AlphaPeel je určený výhradne pre profesionálnu starostlivosť rukami skúseného odborníka.

Počet a frekvencia ošetrení:

  • Pri použití v rámci starostlivosti o citlivú pleť a prevencie predčasného stárnutia je vhodné absolvovať 4 ošetrenia, s frekvenciou 1x za mesiac. Ako následná udržiavacia starostlivosť je ideálne opakovanie ošetrenia 1x za 3 mesiace.
  • Keď chceme AlphaPeel použiť v rámci starostlivosti o bežnú pleť a pleť so stredným stupňom stárnutia, frekvencia ošetrenia by mala byť 1x za 2 týždne, s celkovým počtom ošetrení 4. Ako udržiavacia kúra sa odporučuje absolvovať ošetrenie 1x za mesiac.
  • AlphaPeel možno použiť aj v rámci starostlivosti o mastnú pleť, pleť so známkami fotostárnutia, hlbokými vráskami, aktívnym akné, akné s komedónmi i jazvami po akné. V týchto prípadoch sa odporučuje realizovať intenzívnu kúru s celkovým počtom 4 ošetrení, absolvovaných s frekvenciou 1x za týždeň.
  • Pred, počas aj po ošetrovacej kúre sa treba vyhnúť vystavovaniu ošetrovaných oblastí slnečnému žiareniu, či umelému opaľovaniu v soláriu. Počas celej ošetrovacej kúry a minimálne 2 týždne po jej skončení je potrebné používať hydratačný prípravok s ochranným faktorom minimálne SPF 30.

Chemický peeling AlphaPeel môžeme použiť aj v kombinácii s prístrojovými ošetreniami pleti, ako sú napr. kalibrované pulzné svetlo (CPL), rádiofrekvencia, elektroporácia a ďalšie. V takýchto prípadoch aplikujeme peeling 1 týždeň pred prístrojovým ošetrením.

Obsah ošetrenia (pre viac info kliknite sem).

Cena ošetrenia (kliknite sem)

Chemický peeling BetaPeel

Tento peeling je zameraný špeciálne na efektívne riešenie akné a problematickej pleti. Vybrané kyseliny – kyselina salicylová a azelaová – sa zameriavajú na upchaté póry, redukciu pupienkov a celkového zápalu. BetaPeel je vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí hľadajú najlepšie výsledky s minimálnymi vedľajšími účinkami. BetaPeel je určený výhradne pre profesionálnu starostlivosť rukami skúseného odborníka a je možné použiť ho v priebehu celého roka.

Pre podrobnejšiu informáciu kliknite sem.

Odporúča sa absolvovať 4 až 6 ošetrení s frekvenciou 1x za 2 týždne. Olupovanie (exfoliácia) je individuálna a môže trvať 1 až 4 dni. Pred, počas aj po ošetrovacej kúre sa treba vyhnúť vystavovaniu ošetrovaných oblastí slnečnému žiareniu, či umelému opaľovaniu v soláriu. Po ošetrení je potrebné používať hydratačný prípravok s ochranným faktorom minimálne SPF 30. Podrobne Vás o domácej starostlivosti o pokožku, a to ako pred tak aj po ošetrení chemickým peelingom, budeme informovať.

Obsah ošetrenia (pre viac info kliknite sem).

Cena ošetrenia (kliknite sem)

Chemický peeling WhitePeel

Chemický peeling WhitePeel – depigmentačný povrchový peeling – je zameraný špeciálne na problémy spôsobené slnečným žiarením a na nadmernú pigmentáciu. Preniká do pigmentových buniek pokožky (melanocytov) a účinne redukuje nežiaduce sfarbenie. Je vhodný pre všetky typy pleti na redukciu pigmentových škvŕn, povrchovú melazmu a pozápalové pigmentácie. WhitePeel je určený výhradne pre profesionálnu starostlivosť rukami skúseného odborníka a je možné použiť ho v priebehu celého roka.

Pre podrobnejšiu informáciu kliknite sem. Po kliknutí sa rozbalí nižšie uvedený text Povrchový peeling WhitePeel zabezpečuje rozklad väčšiny epidermis kdekoľvek od stratum corneum ku stratum basale (vrstvy pokožky) podľa typu pleti a postupu aplikácie. Vyššia koncentrácia kyseliny mliečnej spomaľuje tvorbu tyrozinázy (enzým zodpovedný za tvorbu melanínu) na bunkovej úrovni a zvýšenie odbúravania melanínu z epidermis. Obsiahnutá kyselina fytová patrí k najefektívnejším látkam, ktoré znižujú pigmentáciu, v podstate znižuje obsah melanínu v pokožke.

Odporučený počet ošetrení je 4 až 6, s frekvenciou 1x za 2 týždne. Olupovanie (exfoliácia) je individuálna a môže trvať 1 až 4 dni. Pred, počas aj po ošetrovacej kúre sa treba vyhnúť vystavovaniu ošetrovaných oblastí slnečnému žiareniu, či umelému opaľovaniu v soláriu. Po ošetrení je potrebné používať hydratačný prípravok s ochranným faktorom minimálne SPF 30. Podrobne Vás o domácej starostlivosti o pokožku, a to ako pred tak aj po ošetrení chemickým peelingom, budeme informovať.

Obsah ošetrenia (pre viac info kliknite sem).

Cena ošetrenia (kliknite sem)