Centrum estetickej medicíny

+421 910 931 582 info@vallmed.sk

Liečba teleangiektázií (rozšírených cievok)

Pojmom teleangiektázie sa označujú povrchové kožné cievy, ktoré sú viditeľné ľudským okom a merajú v priemere 0,1 – 1,0 mm. Jedná sa o rozšírené žilky, kapiláry alebo arterioly. Rozvinúť sa môžu na podklade genetickej predispozície, pri kolagénových cievnych poruchách, chronickým poškodením žiarením, miestnou aplikáciou steroidov. Ich vznik môžu vyvolať tiež faktory ako alkohol, estrogén, môžu sa rozvinúť aj na základe poruchy cievnej regulácie, ako je to napr. pri ružovke (rosacey). Zvyšujúci sa počet menších ciev na tvári sa môže prejaviť tiež ako erytém (začervenanie) tváre. Najčastejšie používanou liečbou založenou na báze svetla sú v prípade cievnych lézií laserové zariadenia KTP 532 nm, Nd:YAG 1064 nm a zariadenia intenzívneho pulzného svetla (IPL).

V našom esteticko-medicínskom centre VallMed používame na odstraňovanie rozšírených cievok kalibrované pulzné svetlo (CPL) alebo laser (typ Nd:YAG), dve vysoko účinné technológie, ktorými disponuje náš špičkový certifikovaný lekársky prístroj X LASE. CPL má dokonalejší priebeh pôsobiaceho emitovaného pulzu, než majú bežné IPL prístroje a v porovnaní s ostatnými IPL systémami dostupnými na trhu sa X LASE preukázal ako jeden z najvýkonnejších. Vďaka špičkovej technológii a dokonalému viacsystémovému chladeniu nedochádza k popáleniu kože, ošetrenie je rýchle, efektívne a veľmi dobre tolerované. Jednoduchou výmenou cut-off filtra a nastavením príslušných parametrov vieme aj v rámci jedného ošetrenia riešiť viaceré nedostatky pleti. Typ lúča Nd:YAG v prístroji X LASE je laser s najlepším bezpečnostným profilom a možno ho bez väčších obáv použiť aj v prípade tmavej pokožky.

Pre podrobnejšiu informáciu kliknite sem.

Pre optimálny výsledok je potrebné absolvovať viacero ošetrení s frekvenciou 4 až 6 týždňov. Je dôležité uvedomiť si, že ošetrenie nezabráni rozvoju nových cievok. Pred, počas aj po ošetrovacej kúre sa treba vyhnúť vystavovaniu ošetrovaných oblastí slnečnému žiareniu, či umelému opaľovaniu v soláriu. Preto je ideálne ošetrovací proces absolvovať na jeseň a v zime. Počas celej ošetrovacej kúry a minimálne 2 týždne po jej skončení je potrebné používať prípravok s ochranným faktorom minimálne SPF 30.

V priebehu ošetrenia používame výlučne lekársku biodermokozmetiku, ktorú vždy starostlivo vyberáme podľa zrelosti, typu a problematiky pleti. Samozrejmosťou je odporučenie vhodnej kozmetiky na domácu starostlivosť.

Obsah ošetrenia (pre viac info kliknite sem).

Cena ošetrenia CPL (kliknite sem)

Cena ošetrenia laserom (kliknite sem)