Centrum estetickej medicíny

+421 910 931 582 info@vallmed.sk

Odstraňovanie pigmentových škvŕn

Pigmentové škvrny môžu byť rôzneho pôvodu. Vznikajú predovšetkým v dôsledku slnečného žiarenia a photoagingu, známe ako starecké škvrny, kedy sa obvykle objavujú na miestach najviac vystavených slnečnému žiareniu. Pigmentové škvrny môžu vzniknúť tiež u tehotných žien v dôsledku výrazných hormonálnych zmien, pri hormonálnych zmenách iného pôvodu, pri vystavení sa slnečnému žiareniu počas užívania fotosenzibilizujúcich látok, akými sú napr. niektoré antibiotiká, hormonálne prípravky a pod. Pigmentové škvrny môžu byť povrchové (epidermálne), alebo sa nahromadený melanín nachádza v hlbokých vrstvách kože, prípadne sa jedná o kombináciu.

V našom esteticko-medicínskom centre VallMed riešime problematiku pigmentácií kalibrovaným pulzným svetlom (CPL) alebo laserom (typ Nd:YAG) prostredníctvom špičkového certifikovaného lekárskeho prístroja X LASE, prípadne chemickým peelingom. Spôsob volíme individuálne, podľa typu, charakteru, rozsahu pigmentácií.

Odstraňovanie pigmentových škvŕn kalibrovaným pulzným svetlom (CPL) prístrojom X LASE – CPL má dokonalejší priebeh pôsobiaceho emitovaného pulzu, než majú bežné IPL (intenzívne pulzné svetlo) prístroje a v porovnaní s ostatnými IPL systémami dostupnými na trhu sa X LASE preukázal ako jeden z najvýkonnejších.

Laserové odstraňovanie pigmentových škvŕn prístrojom X LASE – typ lúča Nd:YAG v prístroji X LASE je laser s najlepším bezpečnostným profilom a možno ho bez väčších obáv použiť aj v prípade tmavej pokožky. Možno ním odstrániť aj hlbšie pigmentové škvrny (dermálne).

Pre podrobnejšiu informáciu kliknite sem.

Pre úspešnú liečbu môžu byť potrebné 2 až 4 ošetrenia, s odstupom 4 až 6 týždňov. Pred, počas aj po ošetrovacej kúre sa treba vyhnúť vystavovaniu ošetrovaných oblastí slnečnému žiareniu, či umelému opaľovaniu v soláriu. Preto je ideálne ošetrovací proces absolvovať na jeseň a v zime. Počas celej ošetrovacej kúry a minimálne 2 týždne po jej skončení je potrebné používať prípravok s ochranným faktorom minimálne SPF 30.

Cena ošetrenia (kliknite sem)

Odstraňovanie pigmentových škvŕn chemickým peelingom – depigmentačný povrchový peeling WhitePeel je zameraný špeciálne na problémy spôsobené slnečným žiarením a na nadmernú pigmentáciu. Preniká do pigmentových buniek pokožky (melanocytov) a účinne redukuje nežiaduce sfarbenie. Je vhodný pre všetky typy pleti na redukciu pigmentových škvŕn, povrchovú melazmu a pozápalové pigmentácie. WhitePeel je určený výhradne pre profesionálnu starostlivosť rukami skúseného odborníka a je možné použiť ho v priebehu celého roka.

Pre podrobnejšiu informáciu kliknite sem.

Odporučený počet ošetrení je 4 až 6, s frekvenciou 1x za 2 týždne. Olupovanie (exfoliácia) je individuálna a môže trvať 1 až 4 dni. Pred, počas aj po ošetrovacej kúre sa treba vyhnúť vystavovaniu ošetrovaných oblastí slnečnému žiareniu, či umelému opaľovaniu v soláriu. Po ošetrení je potrebné používať hydratačný prípravok s ochranným faktorom minimálne SPF 30. Podrobne Vás o domácej starostlivosti o pokožku, a to ako pred tak aj po ošetrení chemickým peelingom, budeme informovať.