Centrum estetickej medicíny

+421 910 931 582 info@vallmed.sk

Permanentná epilácia (trvalé odstránenie nežiaduceho ochlpenia)

Nadmerné ochlpenie tváre alebo tela je pri našich kultúrnych normách veľmi stresujúci faktor. Našťastie, dnešná doba nám poskytuje veľa spôsobov, ako sa nežiaduceho ochlpenia zbaviť. Ochlpenie môže byť odstránené takmer z každej časti tela. Najčastějšími oblasťami ošetrenia sú u žien – podpazušie, línia bikín, nohy, tvár a u mužov – hrudník, chrbát, ramená, krk a uši.

Každý, kto by si prial zbaviť sa trvalo nežiaduceho ochlpenia, môže byť považovaný za kandidáta pre epiláciu kalibrovaným pulzným svetlom (CPL) či laserom (typ Nd:YAG), ktoré v našom esteticko-medicínskom centre VallMed realizujeme prostredníctvom špičkového certifikovaného lekárskeho prístroja X LASE. CPL má dokonalejší priebeh pôsobiaceho emitovaného pulzu, než majú bežné IPL (intenzívne pulzné svetlo) prístroje a v porovnaní s ostatnými IPL systémami dostupnými na trhu sa X LASE preukázal ako jeden z najvýkonnejších. Vďaka špičkovej technológii a dokonalému viacsystémovému chladeniu nedochádza k popáleniu kože, ošetrenie je rýchle, efektívne a veľmi dobre tolerované. Typ lúča Nd:YAG v prístroji X LASE je laser s najlepším bezpečnostným profilom a možno ho bez väčších obáv použiť aj v prípade tmavej pokožky. 

Pre podrobnejšiu informáciu kliknite sem.

Odpoveď na ošetrenie predurčuje niekoľko faktorov, ako sú individuálny typ pleti, farba chĺpkov aj ich hrúbka. Užívanie niektorých liekov a hormonálna nerovnováha so stimulačným účinkom na rast chĺpkov môžu obmedziť efekt permanentného odstránenia ochlpenia. Ideálny klient má realistické očakávania, normálny endokrinný status (normálne fungujúci systém žliaz s vnútorným vylučovaním), hrubé tmavé chĺpky a svetlú farbu pleti. Súčasné technológie, bohužiaľ, nie sú úspešné pre trvalé odstránenie bielych a jemných chĺpkov. Laserové aj CPL ošetrenie je oveľa účinnejšie, pokiaľ je pigmentovaný vlas spolu s folikulom (vlasovou cibuľkou). Preto sa klientom odporučuje chĺpky nevytrhávať, neodstraňovať voskom 6 týždňov pred ošetrením. Pred ošetrením (približne 24 hodín) je potrebné chĺpky oholiť (žiletkou).

Všeobecne sa počet ošetrení pohybuje okolo 5 – 7, realizovaných v 1 až 3 mesačných intervaloch. Pred, počas aj po ošetrovacej kúre sa treba vyhnúť vystavovaniu ošetrovaných oblastí slnečnému žiareniu, či umelému opaľovaniu v soláriu. Preto je ideálne ošetrovací proces absolvovať na jeseň a v zime, resp. ho stihnúť do letnej opaľovacej sezóny. Počas celej ošetrovacej kúry a minimálne 2 týždne po jej skončení je potrebné používať prípravok s ochranným faktorom minimálne SPF 30Výber použitej metódy závisí predovšetkým od fototypu pleti a veľkosti ošetrovanej plochy.

Cena ošetrenia sa odvíja od veľkosti ošetrovanej plochy.

V oblasti tváre sa jedná o malé plochy a do úvahy prichádza ako CPL (pre info o cene kliknite sem), tak aj laserová epilácia (pre info o cene kliknite sem).

V prípade tela sa môže jednať o malé, stredné a veľké plochy a použiť možno CPL (pre info o cene kliknite sem), príp. laser (pre info o cene kliknite sem).